Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Kaip gydomas venų nepakankamumas?

Pradinio venų nepakankamumo gydymas

Venų nepakankamumą padeda gydyti mankštinimasis ir kompresinė terapija. Heparino gelio naudojimas ant odos irgi mažina kojų patinimą ir skausmą. 

Fizinis aktyvumas

Venų varikozės gydymas

Yra keletas gydymo galimybių: konservatyvios priemonės ir labiau invaziniai metodai, pvz., skleroterapija, operacinis ir endoveninis gydymas.

Po venų operacijų reikėtų naudoti Lioton® 1000. Lioton® 1000 gelis padeda sumažinti patinimą ir pooperacines kraujosruvas. 

Kompresinių kojinių, skirtų konservatyviam gydymui, piktograma
Kompresinių kojinių, skirtų konservatyviam gydymui, piktograma

Konservatyvios priemonės

Venų varikozės keliamas diskomfortas gali sumažėti pakėlus kojas ir (arba) mūvint elastines kompresines kojines.

Poodinės skleroterapijos adatos piktograma
Poodinės skleroterapijos adatos piktograma

Skleroterapija

Skleroterapija – dažnas išsiplėtusių kapiliarų ir vidutinio dydžio venų gydymo metodas. Plona adata į veną suleidžiama dirginančio tirpalo. Taip sukeliamas randėjimo procesas, dėl kurio nepageidaujama kraujagyslė užsiveria. Organizmas tokias kraujagysles absorbuoja ir jos pamažu išnyksta.

Tiek gydomi skleroterapija, tiek kitais operacinio gydymo metodais pacientai turi mūvėti kompresines kojines. Tai pagreitina ir pasklandina gijimą. Skleroterapijos procedūra gali būti valdoma ultragarsu.

Pakreipto skalpelio, kuriuo ruošiamasi išpjauti varikozines venas, piktograma
Pakreipto skalpelio, kuriuo ruošiamasi išpjauti varikozines venas, piktograma

Operacija

Venų šalinimas. Varikozės apimtų venų ištraukimas lanksčiu zondu vadinamas venų šalinimu. Venos ištraukimas yra standartinė intervencija ir atliekama tiek ambulatoriškai, tiek klinikoje, tiek keliomis pakopomis, priklausomai nuo ligos sunkumo. 

Žemiau varikozinio segmento padaromas pjūvis, tada į veną aukštyn, iki pirmo pjūvio, įkišamas zondas, venos sienelė sugriebiama ir vena ištraukiama.

Ambulatorinė flebotomija. Paviršinė vena užkabinama ir ištraukiama pro mažus odos pjūvius sukėlus vietinę nejautrą.

Venų ligų gydymo lazeriu piktograma
Venų ligų gydymo lazeriu piktograma

Endoveninės procedūros

Gydymas lazeriu. Lazerinė terapija šiais laikais yra neatsiejama veninių ligų gydymo dalis. Tai minimaliai invazinis gydymas, taikomas kaip alternatyva chirurginiam paviršinių venų šalinimui. Apsaugojus nuo skausmo, pro tuščiąją veną įkišamas lazerio zondas. Zondą ištraukiant, aktyvinamas lazerio spindulys. Dėl jo sukelto karščio venos sienelės susiklijuoja ir spindis užsidaro.

 

Toks pat yra ir radijo dažnio abliacijos gydymo principas, tik vietoj lazerio naudojamas radijo dažnis.

Progresavusių venų ligų gydymas

Sunkiausia ligos stadija – tai paviršinių venų liga su opomis. Pacientai nebegali normaliai gyventi kasdienio gyvenimo. Todėl gydymo tikslai, kai paviršinių venų liga progresavusi, yra šie:

  • suvaldyti simptomus;
  • paskatinti gijimą ir užkirsti kelią opų atsinaujinimui;
  • atkurti normalaus vaikščiojimo galimybę. 

Tinimą ir skausmą palengvina galūnių pakėlimas virš širdies lygio, kompresinių kojinių mūvėjimas ar tvarsčio dėvėjimas ir pratimai, palaikantys veninio kraujo tėkmę į širdį.

Dėl ilgiau užsitęsusio ir sunkesnės eigos paviršinių venų nepakankamumo čiurnų srityje gali atsiverti skausmingos opos. Tai sutrikdys normalų paciento gyvenimą. Svarbiausi odos opų prevencijos ir gydymo veiksniai yra tinimo mažinimas ir kraujotakos gerinimas. Dažniausiai pagerinus kraujo cirkuliaciją kojų apatinėje dalyje opos ima gyti.

Simptomai